Wydarzenia

Z ogromną przyjemnością chcemy zaprosić na naszą debatę „Salon Kruszyw”, która odbędzie się 11 maja 2022 r w Sali E3 o godzinie 11:00 w ramach targów NOWA INFRASTRUKTURA w Kielcach. Nasi prelegenci przedstawią aktualne problemy z jakimi muszą się zmagać producenci kruszyw w naszym kraju. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na tematykę wymagań znajdującymi się w nowych normach oraz dokumentach aplikacyjnych. Znaczna część tegorocznego Salonu będzie poświęcona problematyce reaktywności alkalicznej i wymaganiom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zawartych w „Wytycznych technicznych klasyfikacji kruszyw krajowych i zapobiegania reakcji alkalicznej w betonie stosowanym w nawierzchniach dróg i drogowych obiektach inżynierskich” z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń zebranych przez producentów kruszyw i wykonawców dróg.  W Salonie planowany jest udział m.in. przedstawicieli GDDKiA. Zgodnie z dotychczasową formułą w dyskusji będzie mógł wziąć każdy z publiczności.


Tematy debaty:

11:00 - Wprowadzenie

11:15 - Zakładowa kontrola produkcji kruszyw. System europejski i krajowy. Problematyka, różnice, funkcjonowanie – Tomasz Kubuszewski, Łukasiewicz – IMBiGS

11:30 - Projekt nowych norm dla kruszyw – analiza zmian – Łukasz Machniak, Polski Związek Producentów Kruszyw (PZPK)

11:45 - Wymagania i badania kruszyw -  perspektywa Wykonawcy – Dominik Pietrzyk, PORR

12:00 – Reaktywność alkaliczna kruszyw – przegląd metod badawczych – Ewa Kupidura, Anita Pabich, Łukasiewicz – IMBiGS

12:15 – Reaktywność alkaliczna kruszyw – doświadczenia wykonawcze – Maksymilian Łazarowicz, PORR

12:30 – 14:00 – debata


Od 2012 roku Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Targi Kielce organizują Salon Kruszyw - cykliczne wydarzenie w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Impreza ma na celu integrację firm, jednostek badawczych oraz innych instytucji z szeroko pojętej branży pozyskania, przeróbki, transportu i wykorzystania kruszyw prezentujących się na targach oraz zaproszonych specjalnie na imprezę. W ramach Salonu debatujemy o aktualnych problemach branży kruszyw.


Dodatkowo podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA w dniach 10 - 11 maja b.r. mogą Państwo również odwiedzić nasze stoisko w pawilonie E1 (Hala E). Do zobaczenia!

Więcej informacji o samych targach znajdą Państwo pod tym linkiem: https://www.targikielce.pl/nowa-infrastruktura


https://bioeko.tauron.pl
https://www.kieruneksurowce.pl/magazyn.html 
https://lp.elamed.pl/kru/

Kategoria: